Päikeseline reis Lõuna-Eestist Põhja-Lätti 18.09.15

Päikeseline reis Lõuna-Eestist Põhja-Lätti

Laupäeva varahommikul, 18. septembril asusid Tartu Arstide Liidu liikmed ühepäevasele bussireisile Läti Vabariiki. Sõitjad olid nooruslikult erksad, buss mõnusalt mugav, bussijuht täpse ajatajuga sujuva sõidumaneeriga mees. Valgas võttis juhtimise üle sümpaatse aktsendiga lätlasi hästi tundev giid. Tema hommikune pabistamine ja lünklik lühilauseline jutt muutus päeva jooksul kiiresti soravaks ühiselt laulma kutsuvaks koosolemiseks. Meie giidi kõrval seisab muuseumitöötaja liivi rahvariietes.

 

Valmiera läbisime giidi tutvustuse saatel bussiaknast linnailu nautides. Läti ajalugu, lätlaste elu ja hingelaad sai meile üha enam mõistetavaks. Teeäärses turismikeskuses hommikune kohvi- ja pirukapeatus oli lätlastele omaselt külalislahke. Samas oli näha kasutatud põllutöömasinate osadest ja puujändrikest oli kokku sobitatud hulk omapäraseid istmeid ja tarbimisväärtusega agregaate.

Omapärast kivi ja raua kokkusobitamise kunsti oli võimalus nautida Ezerinis. Isegi kivist keha ja rauast jalgadega ämblik olevat õnnetoov.

 

 

Ekstreemseks osutus liikumine Vejini maaaluste järvedeni. Giid taskulambiga.

 

Füüsiline proovilepanek ja emotsionaalne elamus said ühtseks tervikuks.

 

 Sigulda ja Turaida lossi külastus kujunes liivlaste ajaloo meenutuseks ja lätlaste laulukultuuri arengulugu tutvustavaks jalutuskäiguks suursuguses kiviskulptuuride pargis. Oli sobiv koht ja aeg ühislauluks, mis kohe rõõmsalt realiseeriti. 

Cesise külastus ja jalutuskäik uhkes vanalinnas viisid taaskord kokku Läti ja Eesti ajaloosündmused. Vabadussammaski on Läti ja Eesti ühiste jõududega rajatud ja läti- ja eestikeelsete tekstidega kirjatud. Uhke ja ilus ja hää.

 

Kirjutanud  Enn Liba. Pildistanud Aino Liba, Maire Mägi, Anne Krips

 

Seeniorid saame kokku:

Seeniorarstide kogunemispaik on
kohvik "Pihlakas",
mis asub Poe tänava
ja Vabaduse puiestee nurgal.
Koguneme endiselt iga kalendrikuu
esimesel kolmapäeval kell 13.00 !


Please publish modules in offcanvas position.