Kumu - 20.05.2006

Tartu Arstide Liit trotsis kehva ilma.

Laupäeval 20.mail korraldas Tartu Arstide Liit väljasõidu Tallinna. Eesmärgiks oli
oma silmaga vaadata-tutvuda uue Eesti Kunstimuuseumi KUMU väärtustega ja õhtul saada osa Rene Eespere ooperist „Gurmaanid” uues renoveeritud Estonia teatris. Kuigi ilm oli vihmane ja jahe, oli huvilisi tervelt 1,5 bussitäit.

KUMU kavandati soome arhitekti Pekka Vapaavuori poolt, ehitati 2002-2006.a. Muuseum on põhjamaade suurim, paikneb 7 korrusel, on väga omapärase arhitektuurilise lahendusega. Avaral pinnal on ruumi näituste tarvis 5000 m2, hoidalate tarvis 1700 m2, töökodade jaoks 1100 m2. KUMU on eeskätt kunstimuuseum, kuid ka kultuurikeskkond. Siin on erinevate näitussaalide kõrval hariduskekkond, raamatukogu, kaasaegne video-ja valgussüsteemidega varustatud auditoorium, mitmed töökojad, siin on ka raamatu-ja keraamikapood ning restoran. Pärast maitsvat lõunaeinet oli meil võimalus tutvuda eesti kunsti klassikalise kollekstsiooniga 18.sajandi lõpust II Maailmasõja lõpuni ning Nõukogude Eesti kunstiga aastatest 1954-1991. Vilunud giidide juhendamisel tutvusime maja ja ekspositsioonidega 2 grupis. Kaunist ja meeldejäävat oli palju, mõned autorid neist, nagu J. Köler, E. Wiiralt, K. Raud, K. Mägi, A. Laikmaa, N. Triik, Aili ja Tõnis Vint, J. Arrak, L. Lapin, Elmar Kits jt. A Adamsoni ja A.Weizenbergi imekaunid skulptuurid. Elevust tekitas skulptuuride galeriis häältesumina taustal tuttavate suuruste üles leidmine.

Uus renoveeritud Estonia teater on värske oma värvilahenduses ja mõnevõrra uudne. Teatrisaali kaunis laemaaling on saanud tagasi oma värskuse ja sära. Vaatasime-kuulasime Renee Eespere kaasaegset lühioopererit “Gurmaanid”, mille süzeeks on inimeste igatsus millegi hea järgi, olgu selleks siis hea toit või kunst. Kirgliku ooperi esitasid suurepärased Jassi Zahharov, Riina Airenne ja Priit Volmer.

Järjekordne sisukas, hariv ja tore Tartu Arstide Liidu ettevõtmine sai teoks tänu suurepärastele organisaatoritele.

Seeniorid saame kokku:

Seeniorarstide kogunemispaik on
kohvik "Pihlakas",
mis asub Poe tänava
ja Vabaduse puiestee nurgal.
Koguneme endiselt iga kalendrikuu
esimesel kolmapäeval kell 13.00 !


Please publish modules in offcanvas position.