Kevadüritus Waide motellis - 28.05.2004

28. – 29. mail 2004 toimus Waide motellis Tartu Arstide Liidu lõõgastav ja hariv kevadüritus, kus osales üle 60 inimese.

Ürituse tõmbenumbriks oli TAL liikmetele juba varasemast tuttava Anu Virovere loeng "Inimene kui osa maailmast". Väga haaravale vaimukosutusele järgnes pidulik ja toitev kehakosutus. Keskööni kestnud lõkkeõhtul sisustas aega suurepärase 80-ndate muusika ja teravmeelsete vahemärkustega Igor Maasik ja kellel kõhus veel ruumi oli, sai selle täita grillvorstikeste, õlle ja muude joovastavate jookidega. Ja loodetavasti tundsid kõik ennast kolleegidega juttu puhudes ja tantsu lüües.mõnusalt.

Anu Virovere etteaste oli taaskord tõeline intellektuaalne maiuspala. Suurepärase lektorina suutis pr. Virovere koos endaga filosofeerima meelitada terve saalitäie arste, mis iseenesest on juba uskumatu saavutus. Arvatavasti paljud kuulajad said inspiratsiooni mõtisklusteks oma elufilosoofia üle ja tõenäoliselt nii mõnigi otsib tulevikus lisatarkust psühholoogia-alasest kirjandusest. Eeldatavasti aitavad sellised retked inimhinge sügavustesse meil igapäevatöös paremini toime tulla ja elu rõõmsamates värvides näha. Et aga inimese "mina" ilmestub kõige paremini läbi "meie", suudame ehk seeläbi ka oma perekonna/kollektiivi/klubi/kutseliidu jne. tugevamaks ja ühtsemaks muuta.

Jääb üle vaid soovida, et sarnast tarkust jagataks ka haiglajuhtidele, riigikogujatele ja teistele tähtsatele tegelastele. Kuigi, nagu me ka loengul kuulsime, inimesed mõistavad asju erinevalt ja ühest aknast välja vaadates avaneb meile sageli erinev pilt.

TAL eestseisus soovib kõikidele oma liikmetele julgust näha elu oma värvidega ja tolerantsust, et mõista ka teisiti maalitud pilte.

 

Seeniorid saame kokku:

Seeniorarstide kogunemispaik on
kohvik "Pihlakas",
mis asub Poe tänava
ja Vabaduse puiestee nurgal.
Koguneme endiselt iga kalendrikuu
esimesel kolmapäeval kell 13.00 !


Please publish modules in offcanvas position.